اخبار شهرستان اردل

اخبار شهرستان اردل (18)

اخبار شهرستان اردل

 

نصب و رنگ آمیزی سرعت گیرهای سطح شهر

 

به منظور رعايت نکات ايمني و راهنمايي و رانندگي ، شهرداري اقدام به ترميم و نصب و همچنین رنگ آمیزی  سرعت گير در خيابان ها سطح شهر  نمود .

 

کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی امروز به ریاست معاون فرماندار در فرمانداری اردل برگزار شد.

این جلسه که با حضور روابط عمومیهای دستگاههای مرتبط برگزار شد. شیوه های اطلاع رسانی و مستند سازی برنامه های دهه فجر و ارائه پیشنهادات در این زمینه بررسی شد.

در این نشست آقای صفری ضمن خیرمقدم به مهمانان، "روابط عمومی" را مغز متفکر سازمان عنوان کرد و گفت: فعالیتهای انجام شده توسط روابط عمومی ادارات باید همراه با مستندسازی از طریق فیلم، عکس، نگارش در سایت و... باشد تا عموم مردم از آنها آگاه شوند.

 

فرماندار شهرستان اردل در گفتگوی زنده رادیویی در برنامه "مردم و مسئولان" رادیو استان با اعلام این خبر گفت: یکی از اقدامات خوبی که در دولت تدبیر و امید انجام شده بحث شهرک صنعتی اردل بوده که پیگیریهای لازم انجام و جانمایی مشخص شده است. یک سری مشکلات اجتماعی در این راستا نیز  بوده که به لطف خدا آنها را حل کردیم . بنا بود در دهه فجر امسال این پروژه مهم کلنگ احداث آن زده شود ولی به دلیل بروز برخی مشکلات این کار با تأخیر کمی انجام خواهد گرفت.

آقای نوذری این قول را به شهروندان شهر اردل دادند که تا پایان سال کلنگ احداث شهرک صنعتی اردل زده خواهد شد و در ادامه تصریح کردند: خوشبختانه با شورا نشستهای خوبی داشتیم و مشکلات را مرتفع کردیم، درمورد مراحل واگذاری زمین نیز بیشتر  استعلامات موردنیاز انجام شده و تنها دو مورد از آنها باقی مانده که این امر نیز به سرعت در حال انجام است.

نوذری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردل گفت: در حال حاضر یک هزار و 200 بافنده فرش اردلی از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

سعید محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 200 بافنده فرش اردلی از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی افزود: فرش تولیدی بافندگان شهرستان اردل از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در واقع از نمونه فرش‌هایی است که مشتریان خاص خود را درمناطق مختلف کشور و خارج از کشور دارد.

محمدی بیان داشت: در حال حضر فرش تولید شده از سوی بافندگان این شهرستان در استان‌های تهران، اصفهان، شیراز همدان و از طریق اتحادیه مرکزی واقع در تهران به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردل گفت: فرش تولید شده در شهرستان اردل سالانه 150 میلیارد ریال برای کشور ارزآوری دارد که در تلاش برای افزایش میزان تولید در این شهرستان هستیم.

وی تصریح کرد: در این شهرستان افراد زیادی هستند که به بافندگی علاقه دارند و در این زمینه نیز توانایی‌های بالایی دارند که تا این لحظه یک هزار و 200 نفر آن‌ها موفق به استفاده از خدمات بیمه تامین اجتماعی شده‌اند.

محمدی تاکید کرد: بافندگی در این شهرستان از شغل‌های درآمدزا از سوی خانم‌ها است به نحوی که در واقع بسیاری از خانواده‌ها امرار معاش خود را از این طریق می‌گذرانند.

بافنده

نمايشگاه عکس سيماي خورشيد به مناسبت گراميداشت 9دي در نگار خانه گنجينه نور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اردل برپا شد.

قاسم همتي اردلي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اردل در گفت و گو با خبر نگار هفت چشمه اظهار داشت: در اين نمايشگاه بيش از 30 عکس با موضوعات ولايت و بصيرت در معرض ديد علاقمندان مي باشد که تا کنون مورد استقبال مردم ولايتمدار منطقه قرار گرفته است.

اين مسئول فرهنگي شهرستان اردل خاطر نشان کرد: نمايشگاه سيماي خورشيد از روزدوشنبه 8 دي ماه کار خود را آغاز نمود و به مدت يک هفته در در نگارخانه گنجينه نور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اردل داير مي باشد و علاقمندان مي توانند از اين آثار ديدن کنند.

سیمای خورشید

سومين دوره انتخابات کانون مداحان و شعراي آييني اردل ديروز همزمان با سراسرکشور برگزار شد و منتخبين آن به ترتيب تعداد آرا مشخص شدند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي هفت چشمه، انتخابات کانون مداحان و شعراي آييني شهرستان اردل ديروز از ساعت 9 صبح با حضور اعضا آغاز و تا ساعت 11 ادامه يافت و پس از پايان مهلت راي گيري، آراي ماخوذه شمارش شد که بر اساس صورت جلسه تنظيم شده اعضاي اصلي و علي البدل کانون مداحان و شاعران آييني شهرستان اردل مشخص شدند.

در اين انتخابان که سومين دوره انتخابات کانون مداحان و شعراي آييني اردل بوده 8 نفر به عنوان کانديداي اين دوره ثبت نام کردند که پس از برگزاري انتخابات و شمارش آرا توسط هيات اجرايي انتخابات فيض الله طاهري ، پژمان سيفي ، عباس رئيسي، سجاد رئيسي و حمزه علي عيدي به ترتيب با کسب اکثريت آرا به عنوان پنج نفر عضو اصلي و ظهراب رئيسي و فاطمه صالحي به عنوان اعضاي علي البدل کانون مداحان و شعراي آييني اردل انتخاب شدند.

کانون مداحان

سومين دوره انتخابات کانون مداحان و شعراي آييني ديروز راس ساعت 9 صبح در شهرستان اردل برگزار شد.

سيد اصغرحسيني اردلي کارشناس تشکل هاي ديني تبليغات اسلامي شهرستان اردل ديروز در حاشيه اين انتخابات درگفت و گو با خبرنگار هفت چشمه اظهار داشت: انتخابات کانون مداحان درراستاي ساماندهي مداحان وحضور مداحان دراين انتخابات از علاقمندي آنها براي ساماندهي اين کانون است.

حسيني افزود: شهرستان اردل با دارابودن ۱۲۰مداح فعال در مراسم مذهبي که بيشتر ماه محرم است که از اين تعداد 46 مداح شناسنامه دار معتبردرمراسم ملي ومذهبي فعال هستند.

وي تصريح کرد: در انتخابات کانون مداحان و شعراي آييني امسال که سومين دوره انتخابات است 8 مداح شناخته شده براي شرکت در انتخابات ثبت نام کردند که از اين تعداد ۵نفر به‌عنوان اعضاي اصلي و۲ نفر علي البدل انتخاب مي شوند.
گفتني است اين انتخابات در ساماندهي مداحان شهرستان بسيارموثراست چرا که شناسايي مداحان مشکلات خرافه گويي درعزاداري ويا جشنهاي ميلاد معصومين را از بين مي برد وازورود خرافه هاي مذهبي به مراسم هيئتها جلوگيري مي‌کند.

انتخابات مداحان

متاسفانه با توجه به اينکه پروژه پل کارون 4 از مهمترين مطالبات مردم شهرستان اردل و مهمترن پروژه براي توسعه رونق اقتصادي استان مي باشد با کندي پيش مي رود.

به گزارش هفت چشمه، حجت الاسلام موسي سلمانپور دیروز در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اردل ضمن گراميداشت آغاز امامت امام عصر(عج) ،شناخت امام زمان (عج) را از مهمترين وظايف مسلمانان دانست و گفت: وقتي آن حضرت را بشناسيم و به صفات و خصوصياتش آشنا شويم، بهتر به وظايف ديني خود مي پردازيم.

سلمانپور خودسازي و تهذيب نفس را مهمترين وظايف شيعيان در زمان غيبت کبري دانست و گفت: نظامهاي خانواده، تعليم و تربيت و جامعه بايد ميداني را فراهم سازند که در بستر آن افراد با سجاياي اخلاقي و معيارهاي اسلامي آشنا شوند و به درک امام زمان (عج) برسند
خطيب جمعه اردل در بخش ديگر خطبه هاي نماز جمعه از بازديد سرزده خود به پروژه ملي کارون 4 اشاره و ضمن تقدير و تشکر از هيئت دولت و استاندار محترم در خصوص تخصيص اعتبار و شروع به کار اين پروژه افزود: با توجه به اهميت پروژه ملي کارون 4 و تاکيد بر خواسته هاي مکرر مردم و توسعه رونق اقتصادي استان از مسئولين مربوطه خواستاريم براي بهره برداري هر چه سريعتر اين پروژه تلاش بيشتري نمايند


سلمان

تورج احمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به ایجاد 24 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان اظهار داشت: 6 مجتمع تا پایان سال مالی 93 تکمیل و به‌بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار اختصاص یافته به این تعداد مجتمع را 220 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این 6 مجتمع آبرسانی نیاز آب آشامیدنی 40 روستای شهرستان‌های سامان، لردگان، کوهرنگ و اردل را برطرف می‌کند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستائی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تابستان امسال 120 روستای استان با تانکر آبرسانی شده بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 85 روستا با تانکر آبرسانی می‌شود.

احمدپور از بهره‌مندی 637 روستای استان از مجموع 785 روستا ازشبکه‌های آبرسانی خبر داد که از این برای تعداد 411 روستا قبض آب صادر می‌شود.

وی 226 روستا نیز از پرداخت قبض آب معاف هستند که در ازای معافیت از پرداخت آب بها از مشارکت آنها در توسعه شبکه‌های آبرسانی استفاده می‌شود.

آبرسانی

کارشناس پيشگيري بهزيستي شهرستان اردل از برپايي کمپين شيشه در 4 نقطه شهري شهرستان اردل خبر داد.

حسين فرشيد کارشناس پيشگيري بهزيستي شهرستان اردل در گفت و گو با خبر نگار هفت چشمه  با بيان اين خبر اظهار داشت:کمپين شيشه از تاريخ 6 دي ماه افتتاح گرديد و تا تاريخ 13 دي ماه امسال ادامه دارد.
فرشيد با بيان اينکه اين کمپين ها در شهر هاي اردل،کاج،دشتک و سرخون فعال مي باشند اظهار کرد:کمپين شيشه جهت آگاه سازي خانواده ها و جوانان در خصوص آشنايي با علائم و عوارض شيشه اجرا مي شود.
وي گفت: توزيع پوستر،‌کتابچه، ‌سي دي آموزشي و برنامه هاي مورد نياز خانواده ها در مقابله با اعتياد جوانان در اعتياد به ماده مخدر شيشه از برنامه ها و اهداف اين کمپين است.

شیشه

صفحه1 از2

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی