سرتیتر خبرها ..
برگزاری باشکوه همایش روز اردل - سه شنبه, 01 خرداد 1397 09:58
سخن شهردار - یکشنبه, 12 آذر 1396 00:55
پیام شهرداراردل - جمعه, 24 ارديبهشت 1395 17:00
جوابیه - دوشنبه, 08 آبان 1396 01:02
اخبار شهرداری

اخبار شهرداری (210)

اخبار شهرداری اردل

 

555

 

به اطلاع کلیه شهروندان محترم میرساند شهرداری اردل در راستای ایجاد منابع درآمدی پایدار و بهبود کیفیت خدمات اقدام به خرید و راه اندازی خط تولید قطعات بتنی و بچینگ پلانت (بتن آماده) نموده.

خدمات قابل ارائه :

                  ا. فروش سنگ فرش

                  2. فروش بلوک دیواری

                  3. فروش سنگ جداول

                  4. فروش بتن آماده استاندارد در محل کار

جلسه شهرداری اردل بااداره تعاون،کارورفاه اجتماعی

 

در مورخه 95/10/14 جلسه ای با حضور مدیر کل محترم اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان جناب آقای مهندس جزایری و معاونت تعاون آقای کیانی و اعضای شورای اسلامی شهر اردل و شهردار در محل دفتر شهردار تشکیل و در خصوص احداث ساختمان ،تبدیل نمایندگی به اداره کار،ایجاد مکانهای تفریحی ،ورزشی جهت کارگران بیمه شده مباحثی مطرح و اتخاذ تنظیم شده و شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت انجام طرح های فوق آمادگی همکاری خود را با اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی اعلام نموده اند .

 

 

دوره آموزشی اعضای ستاد بحران شهرستان اردل95

شهردار اردل ضمن حضور در گارگاه آموزش و تمرین ستاد مدیریت بحران که در آبانماه 95 در استان برگزار شده از معاونت محترم امور عمرانی استاندار جناب آقای مهندس امیدی و مدیرکل محترم مدیریت بحران استان جناب آقای فرهادی به پاس زحمات ارزنده و برگزاری دوره آموزشی که اولین بار در استان برگزار شده تقدیر و تشکر نموده و افزوده دوره آموزشی بسیار تاثیر گذار و مثبت بوده و مطالب و تجربیات ارزنده ای توسط اساتید ارائه شده.

 

 

 

 

دیدار مدیر کل امور مالیاتی استان با شهردار شهر اردل

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر اردل: درروز سه شنبه مورخ 95/09/23 در جلسه فوق العاده نشت شهردار ،معاونت و اعضای شورای شهراردل با مدیرکل محترم اداره دارایی جناب آقای بیگلری معاونت جناب آقای امیری و مدیر اداره دارایی شهرستان جناب آقای سلطانی در محل شهرداری اردل دیدار کردند.

در این دیدار در خصوص ارزش افزوده شهرستان و همچنین ارزش افزوده کارون4 در خصوص نامگزار خیابان منتهی به اداره اقتصاد ودارایی بنام خیابان مالیات در راستای گسترش و اشاعه فرهنگ مالیاتی بحث و تبادل نظر گردید.

شهردارشهر اردل ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی در خصوص انجام مکاتبات لازم جهت اصلاح روند توزیع مالیاتی یاسهمیه خاص و مناطق محروم کمتر برخوردار شهرستان اردل بدلیل فاقد صنعت بودن و عدم پویایی لازم در راستای تقویت بنیه مالی شهرداری و نگاه به شهرستان را با دید مساعد خواستار شد.                          

درخصوص آسفالت معابرمازه گلی شهراردل موضوع درخواست اهالی در سایت www.haftcheshme.comمورخ تاریخ 95/09/14

 

Picture1

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردل ، پس از اینکه برخی از شهروندان در خصوص آسفالت خیابانهای مازه گلی ابراز گلایه کردند، شهرداری اردل با هدف ارتقاء سطح کمي و کيفي خدمات، تامين رفاه، آسايش و جلب رضايت شهروندان و همچنين جلوگيري از آب گرفتگي معابر، عملیات لکه گیری آسفالت معابر رادراولویت اول انجام داده..
آقای مصطفی رئیسی شهردار شهر اردل ضمن اعلام این خبر با بیان این که روند اجرای فعالیت های عمرانی با رویکرد تحقق اهداف مدیریت شهری در راستای ایجاد رفاه عمومی و جلب رضایتمندی شهروندان است گفت: در اجرای طرح تفکیکی اراضی مذکور آماده سازی معابر شامل زیرسازی ،جداول،آسفالت  بعهده ی مالکین می باشد یا باید هزینه اجرایی را به شهرداری پرداخت نمایند که هیچ یک انجام نگرفته ولی شهرداری بابت اجرا جداول هزینه مربوط را تحت عنوان هزینه آماده سازی دریافت و تعهدات خود را اجرایی نمودو مازاد بر تعهد خود نسبت به اجرای عملیات زیرسازی اقدام نموده علهذا اجرای آسفالت می بایست در اجرای سیاست های بودجه سال 95 با مشارکت حداکثری شهروندان انجام می گرفت که در این خصوص استقبال نشده و تأخیر در اجرا از طرف شهرداری نیز به دلیل ابهام در اجرا یا عدم اجرای سیستم فاضلاب شهری و جلوگیری از دوباره کاری بوده ولی شهرداری در سال96 اعتبار لازم را پیش بینی و با مشارکت شهروندان اقدام به آسفالت خواهد نمود..

به گزارش روابط عمومی شهرداری  شهر اردل :

 آقای رئیسی واحد خدمات شهری شهرداری اردل از آغاز عملیات اصلاح معابر سطح شهر که با زیر سازی وآسفالت خیابانها و کوچه ها خبر داد و اعتبار آنرا بالغ بر 1 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به اصلاح جداول و کانال کشی های سطح شهر گفت: اصلاح و یا جدول بندی  خیابانها و معابر سطح شهر اردل  از دیگر اقدامات شهرداری در طول دو ماه گذشته بوده و در حال حاضر نیز جدول بندی قسمتی از خیابان مطهری شمالی  و تعویض جداول فرسوده خیابان امام(ره) و خیابان باهنر، به منظور ایجاد بستری مناسب جهت داشتن شهری زیبا با چشم انداز مطلوب بصری و تسهیل در رفت و آمد شهروندان و استفاده کنندگان از مسیر توسط شهرداری اردل در مرحله اجرا می باشد.

 

 


 

شهردار اردل از در دست مطالعه و اجرا بودن پروژه راه اندازی ایستگاه مرکزی بتن (بچینگ پلانت) خبر داده و افزودند این مهم در راستای اجرایی نمودن مبحث 9 مقررات ملی ساختمان جهت ساخت و سازها سطح شهر حائز اهمیت و همچنین یک منبع درآمدی پایدار برای شهرداری محسوب می گردد و در ادامه افزودند این چهارمین منبع درآمدی شهرداری می باشد که در 2 سال گذشته راه اندازی می گردد و به نوعی مکمل هم و نیاز شهر می باشند .

کارخانه آسفالت

Untitle36d

کارخانه سنگ شکن

Untit2led

خط تولید قطعات بتنی

Untitled

 

و بچینگ پلانت از کارهایی هستند که تامین کننده ی نیاز مصالح و پروژه های شهرداری ها می باشد و هم بصورت زنجیره ای مصالح اولیه خود را نیز تامین می کنند.

 

index

آگهی خرید بچینگ پلانت

 

شهرداری اردل در نظر دارد یک دستگاه بچینگ پلانت با ظرفیت تولید 20 متر مکعب بتن تر و خشک در ساعت را از طریق شرکت های تولید کننده خریداری نماید لذا تولید کنندگان می توانند لیست مشخصات دستگاه و قیمت های خود را تا تاریخ 95/09/25 از طریق پست  به شهرداری اردل ارسال و یا به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ایمیل نمایند. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

به گزارش واحد فضای سبز شهرداری اردل آقای قاسمی: با توجه شرایط آب و هوایی و مراحل رشد گیاهان اعم از درخت، درختچه، گل و چمن درهر فصلی از سال عملیات خاصی جهت کاشت و نگهداری آنها انجام می گیرد که رشد بهینه گیاهان را تضمین می کند. در این جزوه عملیات باغبانی مخصوص فصل زمستان با توجه به شرایط آب و هوای اردل ذکر شده است. از مهمترین عملیات باغبانی در این فصل هرس و کاشت نهال را می توان نام برد زیرا در فصل سرما گیاهان در استراحت و خواب زمستانی هستند واز رشد کمتری برخوردارند.

مبحث هرس درختان در فضای سبز شهری ، امری کاملا تخصصی و فنی می باشد. هرس اینگونه درختان با هرس درختان میوه کاملا متفاوت می باشد .در سالهای اخیر در برخی از شهرها بدلیل عدم آگاهی از این موضوع ، درختان کهنسال را که طی سالهای متمادی با زحمت و هزینه های فراوان به اندازه قابل توجهی رشد نموده و به قولی وقت ثمر آن فرا رسیده، با هرس شدید و غیر اصولی عمده ای از تاج درخت را از بین برده و شکل بسیار زننده ای برای درخت در همان سال و سالهای آتی ایجاد می نمایند.این عمل همچنین زیانهای جبران ناپذیری به پیکره درخت وارد خواهد ساخت درختانی که بدین نحوه هرس گردیده اند نیازمند یک فرد هرس کار متخصص بوده که با هرس اصلاحی و طی چند سال متوالی بتواند درخت را مجددا به شکل اولیه درآورد. هرس های شدید علاوه بر فراهم کردن موجبات خشکیدگی درخت ، موجب بر هم زدن تعادل هورمون های درونی نیز خواهد شد و چنانچه به هر دلیل قصد هرس شدید داشتیم، این امر باید زیر نظر افراد متخصص و حداقل ظرف 3 الی 4 سال و به صورت تدریجی انجام شود. همانطور که می دانیم عکس العمل  درختان مختلف در مقابل هرس بسیار متفاوت خواهد بود( با توجه به نحوه رشد ، میزان رشد سالیانه ، حرکت مواد غذایی در درخت، هورمون های گیاهی ، فیزیولوژی درخت و ...) لذا فرد هرس کار می بایستی علم و هنر این عمل را داشته باشد و علاوه بر موارد فوق به مواردی از قبیل مسایل اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و نکاتی نظیر رفت و آمد افراد و وسایط نقلیه ، زیبایی ظاهری درخت و ... توجه کافی نماید.

درخت 1

درخت 2

کاشت گل های فصلی درشهر اردل آغاز شد

 

به گزارش روابط عمومی  شهرداری اردل ، واحد فضای سبز آقای قاسمی از آغاز عملیات کاشت گل های فصلی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه گل های مختلف در معابر شهر، زیبایی و طراوت را به محیط زندگی و سیمای شهری می بخشد،از این رو با تلاش مدیریت و کارگران زحمتکش سازمان فضای سبز ،  کاشت گل های فصلی در بلوارها باهنر،بهشتی و میدان سه شیرومعابر سطح شهر آغاز شده و ادامه دارد...

وی گفت: با هدف زیباسازی  ، تا پایان فصل کاشت،  به حدود سه هزاربوته خواهد رسید. 

شهردار اردل از زحمات شبانه روزی کارکنان حوزه معاونت اجرایی تقدیر نمود واذعان داشت: انتظار می رود شهروندان عزیز با حمایت و همکاری همه جانبه ، این شهرداری را در ساختن شهری آباد و زیبا یاری نمایند. 

در ادامه آقای قاسمی خاطرنشان نمود: کاشت گلهای  فصلی در ابتدای مهرماه آغازگردید و  نیز ، در مکان های مورد نظر در حال کاشته می باشیم  . این گل ها شامل کلم زینتی  می باشند که جلوه خاصی به مناظر شهری خواهند داد.

 

 

صفحه7 از15

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی