اخبار شهرداری

اخبار شهرداری (216)

اخبار شهرداری اردل

مسئول خدمات شهری شهرداری با اعلام این خبر گفت: بنا به درخواست شهرداری اردل با واگذاری 10/5 هکتار از اراضی ملی پلاک اردل موافقت شد  آقای سیفی افزود: این  موضوع درحالیست که از سال 1377 تاکنون پیگیری جهت اخذ قرارداد واگذاری صورت نگرفته بود تا اینکه در سال جاری پس از پیگیری مراتب از اداره امور اراضی استان و طرح مجدد در کمیسیون طرحهای غیرکشاورزی استان در تاریخ 93/6/9 با این واگذاری موافقت و سند اجاره در دفترخانه شماره 40 شهرکرد تنظیم شد.

آقای سیفی تصریح کرد: مدت اجاره 11 سال و 8 ماه می باشد و  پیگیریها جهت انتقال قطعی 10/5 هکتار  از امور اراضی استان همچنان ادامه دارد.

شهردار اردل  با اعلام این خبر گفت: در  راستای فرمایشات ریاست محترم جمهوری و تأکید ایشان نسبت به توجه به بحث گردشگری در استان چهارمحال بختیاری، طرح جامع گردشگری پارک دزپارت اردل را تهیه کردیم که شامل کلیه مجموعه های تفریحی، سیاحتی- اقامتی ورزشی و... می باشد.

آقای رئیسی درمورد هزینه ها و اعتبارات این طرح افزود: برآورد ریالی طرح جامع گردشگری پارک دزپارت 65 میلیارد تومان است که مراحل دریافت واگذاری و تأییدیه طرح در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال بررسی است و انشاالله در قالب یک طرح 5 ساله آن را اجرا خواهیم کرد.

 

شهردار اردل امروز با حضور در برنامه "مردم و مسئولان" رادیو استان با اعلام این خبر افزود: سرانه مفید فضای سبز موجود در شهر اردل در حال حاضر به ازای هر نفر 2 متر است در حالیکه سرانه غیرمفید نزدیک به 20 متر می باشد. در این راستا ما یک مساحت 70 هکتاری پارک دزپارت را طراحی و مراحل اولیه طرح را تهیه آب فضای سبز در برنامه خود قرار دادیم که انشاالله در سال 94 مطالعات آن را انجام و با یک برنامه جامع شروع به توسعه فضای سبز در شهر اردل خواهیم کرد.

سبز

شهردار اردل امروز با شرکت در  برنامه "مردم و مسئولان" رادیو استان در پاسخ به وضعیت آسفالت معابر و کوچه های شهر اردل گفت: در بحث آسفالت معابر و کوچه های شهر اردل به لطف خدا تدابیر خاصی در دولت اندیشیده شده است و یک قیر به صورت یارانه ای در اختیار شهرداریهای استان قرار گرفته که در سال 94 شاهد تحول عظیمی در بحث آسفالت کل استان خواهیم بود.

آقای مصطفی رئیسی وضعیت معابر و کوچه های شهر اردل را نسبتاً خوب ارزیابی کرد و خاطر نشان کردند: معابر و کوچه های شهر اردل نیاز به اصلاح و بازسازی دارند و در طرح تفصیلی شهر نیز یکبار دیگر باید کل شهر، مسیرها، جدولها و... پیش بینی و بازسازی کلی شوند.

شهردار

معاون فنی و شهرسازی شهرداری در گفتگو با روابط عمومی شهرداری گفت: کارخانه آسفالت شهرداری اردل جزء اولین کارخانه های آسفالت استان می باشد که در زمینی به مساحت 3 هکتار در شمال غرب اردل نصب گردید است اما به دلایلی از حدود سالهای 76-77 این کارخانه خاموش و از نظر تولید آسفالت کنار گذاشته شد. با توجه به قیمت بالای آسفالت و مشکلات عمده ای که در این بخش از خدمات عمرانی وجود داشت شهرداری تصمیم گرفت نسبت به راه اندازی مجدد کارخانه اقدام نماید.

آقای عقیل صالحی درمورد امکانات و هزینه های این کارخانه افزودند: با توجه به رویکرد علمی نسبت به تولید آسفالت، تمامی دستگاهها بروز رسانی شده و از بهترین امکانات یک کارخانه اتوماتیک بهره گیری شده است که با احتساب هزینه وصل مجدد انشعاب برق، دو میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه در برداشته است.

در  ادامه گفتگو  آقای صالحی از شروع بکار کارخاته آسفالت شهرداری در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: به حول و قوه الهی در بهار سال آینده عملیات تولید آسفالت و پخش آن در تمامی معابر شهر اردل که نیاز به پوشش آسفالت دارند شروع خواهد شد.

در پایان نیز معاون فنی و شهرسازی از مردم شهر اردل به خاطر حمایتهای خود از این برنامه شهرداری تشکر نمود و افزود: از مردم شریف اردل انتظار داریم  که در زمان اجرای عملیات آسفالت معابر، همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

 

معاون فنی و شهرسازی شهرداری در بازگشت از نمایشگاه و همایش شهر ایده آل در کیش در گفتگو با روابط عمومی شهرداری گفت: نمایشگاه شهر ایده آل، بسیار با کیفیت بود مخصوصاً نمونه کلان شهرها که دستاوردها و تجربیاتشان را به صورت عملی در اختیار شهرهای کوچک قرار می دادند. آقای عقیل صالحی در ادامه افزودند: با توجه به اینکه مدیریت شهری در تمام ابعاد زندگی مردم به نحوی دخیل می باشد و در علم مدیریت بایستی از تجربیات موفق و ناموفق دیگران استفاده کرد، بدیهی است با این تعاملات و همایشها و نمایشگاههای محلی است که می توان از تجربیات دیگران استفاده و سعی کرد شهرداری را در مسیر درست قرار داد.

آقای صالحی در پایان تصریح کرد: البته تا رسیدن به شهر ایده آل مورد نظر کارشناسان و مردم فاصله بسیار زیادی داریم ولی همینکه در مسیر رسیدن به یک آرمانشهر یا شهر ایده آل حرکت کنیم  بسیار مؤثر و نتیجه بخش خواهد بود.

پنجمین همایش شهر ایده ال از 8 دی تا 11 آذر  باحضور 750 نفر از مدیران و معاونان شهرداری ها و دهیاری های كشور، شهرداران واعضای شوراهای شهرهای كشور، نهادها و ارگانهای سیاستگذار در امر توسعه پایدار و مدیریت شهری، وزارتخانه ها، سازمان ها، کمیته ها و ستادهای فعال در حوزه مدیریت شهری و توسعه پایدار، انجمن های صنفی و تشکل های مردم نهاد ، کلیه شرکت های مشاور و مجری در پروژه های شهری و دانشگاه ها، مراکز مطالعاتی و کلیه مؤسسات پژوهشی و آموزشی درسالن خلیج فارس مركز همایش های بین المللی كیش برگزار شد.

طبق بند 14مصوبه شورای اداری مورخ 93/10/6 شهرداری اردل، کلیه واحدهای شهرداری موظف شدند در قالب یک برنامه آموزشی، واحد مربوطه خود را معرفی و قوانین واحد خود را به همکاران، آموزش دهند. این طرح که با هدف آشنایی کامل کارکنان شهرداری با قوانین و مقررات، چالشها و مشکلات، تهدیدها و فرصتهای مربوط به شهرداری انجام شده است امروز اولین جلسه آن با حضور کلیه کارکنان در محل شهرداری برگزار شد.

 

پنجمین همایش و نمایشگاه شهر ایده آل با حضورمدیران، متخصصان و فعالان دولتی وخصوصی حوزه های شهری درجزیره كیش برگزار شد.

به گزارشخبرگزاری برنا درهرمزگان، پنجمین همایش شهر ایده ال باحضور 750 نفر از مدیران و معاونان شهرداری ها و دهیاری های كشور، شهرداران واعضای شوراهای شهرهای كشور، نهادها و ارگانهای سیاستگذار در امر توسعه پایدار و مدیریت شهری، وزارتخانه ها، سازمان ها، کمیته ها و ستادهای فعال در حوزه مدیریت شهری و توسعه پایدار، انجمن های صنفی و تشکل های مردم نهاد ، کلیه شرکت های مشاور و مجری در پروژه های شهری و دانشگاه ها، مراکز مطالعاتی و کلیه مؤسسات پژوهشی و آموزشی درسالن خلیج فارس مركز همایش های بین المللی كیش برگزار شد.

ایجاد بستر مناسب جهت هم افزایی علمی در حرکت به سمت شهر ایده‌آل، ارتقاء سطح دانش کیفی نزد مدیران شهری در زمینه تفکر ایده‌آل، زمینه سازی برای تحقق ظرفیت های بالقوه و بالفعل مثبت شهروندان (سرمایه های انسانی و اجتماعی)،مشارکت در ایجاد یک تمدن پیشرفته جهانی (جهان شهر و شهر های جهانی( ، ارتباط هماهنگ با محیط زیست در همه تراز‌های شهری (واحد های مسکونی و تجاری، خیابان ها و شوارع، پارک ها و میادین) ،بهره برداری بهینه از ظرفیت‌های موجود در زیست بوم (انرژی، امکانات طبیعی) ، به حداقل رساندن زمینه های خطرخیزی مختص جوامع مدرن، ارائه خدمات تکنولوژیک با بالا ترین کیفیت به شهروندان وایجاد بستر مناسب جهت بهره گیری مدبرانه از تکنولوژی های پیشرفته، متوسط و تراز پائین در طراحی و ساخت سازه ها و زیر ساخت‌های شهری اهداف اصلی برگزاری همایش شهر ایده آل بود.

همچنین سه نشست تخصصی مدیران عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداریهای کل کشور، نشست مدیران كل امور شهری وشوراهای استانداری های سراسر كشور و نشست مدیران كل دفاتر امور روستایی استانداری های كل كشور با هدف ارائه راه کارهای عملی در جهت پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه های مختلف در حاشیه این همایش برگزار شد.

همچنین پنجمین نمایشگاه شهر ایده آل با حضور100شركت كننده از بخش های مختلف دولتی، خصوصی و شهرداری های كشور در فضایی به وسعت 10 هزار مترمربع درمركز بین المللی نمایشگاه های كیش برگزار شد.

شهر ایده آل

مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان اردل از پرداخت 200 ميليون ريال کمک هزينه جهيزيه به نوعروسان تحت حمايت اين نهاد خبر داد.

نصرت الله موسايي مديرکميته امداد امام خميني (ره) شهرستان اردل در گفت و گو با خبر نگارهفت چشمه از پرداخت کمک هزينه جهيزيه به نوعروسان تحت حمايت اين نهاد خبرداد و افزود:به تعداد19نوعروس از خانواده هاي تحت حمايت اين نهاد کمک هزينه جهيزيه پرداخت شد.
موسايي افزود : براي اين تعداد مبلغي بالغ بر 200 ميليون ريال پرداخت شد.
وي گفت : فرماندار اردل و بخشدار ميانکوه در هفته قبل از10خانواده يتيم بازديد کردند و و در اين بازديد سبدهاي کالاي پيش بيني شده به خانواده هاي يتيم اهداء شد.

ازدواج

سرانجام کشتارگاه اردل

نوشته شده توسط منتشر شده در اخبار شهرداری

شهردار ارل در کارگروه سلامت و امنیت غذایی که روز چهارشنبه در محل فرمانداری ارل تشکیل شد از تجهیز کشتارگاه اردل به صورت مقطعی و در حد کوره لاشه سوز، نصب آبگرمکن و لوله کشی آب گرم، نصب جعبه کمکهای اولیه و دفتر اداری متصدی کشتارگاه خبر داد. آقای رئیسی افزود: ادامه کار کشتارگاه  با توجه به هزینه های نگهداری آن از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست و این در حالیست که قانونگذار نیز مدیریت کشتارگاه را جزء وظایف شهرداریها پیش بینی ننموده است. شهردار اردل درخواست تمرکز کشتار شهر اردل و کاج یا شهرستان را در یک نقطه داشته که هم توجیه اقتصادی داشته باشد و هم در بحث سلامت تهیه و ذبح و توزیع گوشت نظارت کامل انجام گیرد.

صفحه15 از16

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی