اخبار شهرداری

اخبار شهرداری (216)

اخبار شهرداری اردل

به گزارش واحد فضای سبز شهرداری اردل آقای قاسمی: با توجه شرایط آب و هوایی و مراحل رشد گیاهان اعم از درخت، درختچه، گل و چمن درهر فصلی از سال عملیات خاصی جهت کاشت و نگهداری آنها انجام می گیرد که رشد بهینه گیاهان را تضمین می کند. در این جزوه عملیات باغبانی مخصوص فصل زمستان با توجه به شرایط آب و هوای اردل ذکر شده است. از مهمترین عملیات باغبانی در این فصل هرس و کاشت نهال را می توان نام برد زیرا در فصل سرما گیاهان در استراحت و خواب زمستانی هستند واز رشد کمتری برخوردارند.

مبحث هرس درختان در فضای سبز شهری ، امری کاملا تخصصی و فنی می باشد. هرس اینگونه درختان با هرس درختان میوه کاملا متفاوت می باشد .در سالهای اخیر در برخی از شهرها بدلیل عدم آگاهی از این موضوع ، درختان کهنسال را که طی سالهای متمادی با زحمت و هزینه های فراوان به اندازه قابل توجهی رشد نموده و به قولی وقت ثمر آن فرا رسیده، با هرس شدید و غیر اصولی عمده ای از تاج درخت را از بین برده و شکل بسیار زننده ای برای درخت در همان سال و سالهای آتی ایجاد می نمایند.این عمل همچنین زیانهای جبران ناپذیری به پیکره درخت وارد خواهد ساخت درختانی که بدین نحوه هرس گردیده اند نیازمند یک فرد هرس کار متخصص بوده که با هرس اصلاحی و طی چند سال متوالی بتواند درخت را مجددا به شکل اولیه درآورد. هرس های شدید علاوه بر فراهم کردن موجبات خشکیدگی درخت ، موجب بر هم زدن تعادل هورمون های درونی نیز خواهد شد و چنانچه به هر دلیل قصد هرس شدید داشتیم، این امر باید زیر نظر افراد متخصص و حداقل ظرف 3 الی 4 سال و به صورت تدریجی انجام شود. همانطور که می دانیم عکس العمل  درختان مختلف در مقابل هرس بسیار متفاوت خواهد بود( با توجه به نحوه رشد ، میزان رشد سالیانه ، حرکت مواد غذایی در درخت، هورمون های گیاهی ، فیزیولوژی درخت و ...) لذا فرد هرس کار می بایستی علم و هنر این عمل را داشته باشد و علاوه بر موارد فوق به مواردی از قبیل مسایل اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و نکاتی نظیر رفت و آمد افراد و وسایط نقلیه ، زیبایی ظاهری درخت و ... توجه کافی نماید.

درخت 1

درخت 2

کاشت گل های فصلی درشهر اردل آغاز شد

 

به گزارش روابط عمومی  شهرداری اردل ، واحد فضای سبز آقای قاسمی از آغاز عملیات کاشت گل های فصلی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه گل های مختلف در معابر شهر، زیبایی و طراوت را به محیط زندگی و سیمای شهری می بخشد،از این رو با تلاش مدیریت و کارگران زحمتکش سازمان فضای سبز ،  کاشت گل های فصلی در بلوارها باهنر،بهشتی و میدان سه شیرومعابر سطح شهر آغاز شده و ادامه دارد...

وی گفت: با هدف زیباسازی  ، تا پایان فصل کاشت،  به حدود سه هزاربوته خواهد رسید. 

شهردار اردل از زحمات شبانه روزی کارکنان حوزه معاونت اجرایی تقدیر نمود واذعان داشت: انتظار می رود شهروندان عزیز با حمایت و همکاری همه جانبه ، این شهرداری را در ساختن شهری آباد و زیبا یاری نمایند. 

در ادامه آقای قاسمی خاطرنشان نمود: کاشت گلهای  فصلی در ابتدای مهرماه آغازگردید و  نیز ، در مکان های مورد نظر در حال کاشته می باشیم  . این گل ها شامل کلم زینتی  می باشند که جلوه خاصی به مناظر شهری خواهند داد.

 

 

شروع بکار عملیات احداث برکه پارک  دزپارت اردل

 

صالحی

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردل به نقل از جناب آقای صالحی مسئول  فنی و شهرسازی  با اشاره به این خبر افزود : احداث یک برکه نیز در این پارک در دستور کار قرار گرفت تا به مکانی مفرح برای شهروندان و مسافران تبدیل شود. آقای صالحی  از آغاز عملیات اجرایی این برکه خبر داد و گفت: این برکه 1200مترمربع مساحت دارد و قرار است 6 ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

 

بکارگیری بیل جهت تهیه لاشه مورد نیاز برکه پارک دزپارت

 

 

 

اجرای عملیات لکه گیری و آسفالت معابر اصلی و فرعی سطح شهر

 

به گزارش روابط شهرداری اردل : به دستور جناب آقای رئیسی خدمات شهری شهرداری اردل ، اقدام به لکه گیری و آسفالت کلیه معابر سطح شهر در قالب کاتر زنی – مرمت – آسفالت و هموار سازی نموده است .

لازم به ذکر است این پروژه در سطح شهر در حال انجام و به دستور شهردار کلیه ناهمواریها و لکه ها تا اواخر تابستان با هدف مناسب سازی سطوح کوچه ها  و خیابانها در جهت رفاه حال مسافران و همشهریان مرتفع خواهد شد.

 

 

 

 

 ترمیم، تسطیح و آماده سازی بلوارهای سطح شهر

 

 IMG 5473

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردل مسئول فضای سبز شهرداری اردل جناب آقای قاسمی ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام محرم ،عاشورا و تاسوعای حسینی  درباره روند تکمیل و اصلاح پروژه چمن کاری بلوار شهید بهشتی  و باهنر گفت : پس از عملیات خاکریزی و تسطیح و ریگلاژعملیات واکاری ، اصلاح و ترمیم بلوارهای مذکور انجام گردید و عملیات بذر پاشی و آبیاری آن صورت گرفته است که چمن بلوارهای مورد نظر سبز گردیده و آماده بهره برداری است . و همچنین عملیات گل کاری گلهای زمستانه در بلوار شهید بهشتی و باهنر ظرف مدت دو هفته آتی بعد از ایم سوگواری عاشورا و تاسوعای حسینی انجام خواهد گرفت .

 

 خاک ریزی بلوارهای سطح شهر

واکاری، اصلاح و چمن کاری بلوار شهید بهشتی

 

چمن کاری بلوار باهنر

 

خط کشی معابر سطح شهر

 

 

عملیات خط کشی خیابانها و معابر شهر اردل  توسط شهرداری اردل انجام گرفت

 

جناب آقای رئیسی  معاون خدمات شهری شهرداری اردل با اشاره به وضعیت خط کشی سطح خیابان‌های شهراردل فرمودند : در آستانه بازگشایی مدارس و با توجه به افزایش تردد در سطح خیابان‌ها و همچنین  نیاز به خط کشی در خیابانها جهت سهولت در تردد عابرین پیاده و رعایت اصول قوانین راهنمایی و رانندگی خط کشی محوری توسط دستگاه های مکانیزه انجام گرفت .

 

 

اجرای پروژه  پارک بانوان بی بی مریم

.....................................................................................................................................................

 

بکارگیری پیمانکار جهت طراحی و اجرای نقاشی دیواری پارک بانوان بی بی مریم 

 

 به منظور ایجاد شادابی بر روی دیوار پارک بانوان نقاشی دیواری توسط شهرداری شهر اردل به اجرا در می آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ، معاون خدمات شهری و فضای سبز  شهرداری با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه اغلب  دیوارهای پارک ها در حالت نازیبا و غیر چشم نوازی قراردارد به دستور شهردارمحترم  شهر اردل اقدام  به ایجاد  اکیپی (پیمانکار )جهت رنگ آمیزی و نقاشی دیواری گردید.

 

آماده سازی پارک ، تسطیح ، ریگلاژ، شن ریزی و آسفالت پارک بانوان بی بی مریم

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردل به نقل از مسئولت خدمات شهری جناب آقای رئیسی فرمودند :با هدف ایجاد بستر مناسب  و ایمن عملیات تسطیح و رگلاژ پارک بانوان بی بی مریم  آغاز گردید.

 

 

 

پیام تبریک اعضای محترم شورای اسلامی و شهردار شهر اردل به ورزشکاران افتخار افرین
 
شهردار شهر اردل و  اعضای محترم شورای اسلامی شهر اردل  این شکوه و عظمت را به دوقولوهای عزیز  وتکواندو کاران بسيجي  قهرمانان شهرمان و همچنین به خانواده ی آنان ، جامعه ورزشی  و مردم عزیز تبریک گفته، پیروزی و سربلندی تمامی قهرمانان ورزشکار  را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنیم.
 
 
مهدي و مبين رئيسي اردلي در مسابقات شناي (امدادي آزاد) سراسري زير18سال شرکت ملي گاز ايران سه مدال طلا و يک نقره کسب کردند.
 
5 d5gpi5p4 nfl
 
 

مسابقات شناي (امدادي آزاد) سراسري زير18سال شرکت ملي گاز ايران باحضور 32تيم از 28استان کشور در استخر 9دي اصفهان برگزار شد که مهدي رئيسي در شناي قورباغه، صاحب مدال طلا وپشت نقره ،و مبين رئيسي در شناي پروانه  صاحب مدال طلا و سينه طلا شدند و مجموعا اين دو قلوي ورزشکار اردلي سه مدال طلا و يک نقره را کسب نمودند.

 

 

تکواندو کاران بسيجي شهرستان اردل مقام اول تيمي در جشواره فرهنگي - ورزشي يادواره سرداران شهيد استان چهار محال وبختياري را کسب کردند و به مسابقات کشوري راه يافتند.

ورزش

که در اين مسابقات در وزن دوم سجاد ظفريان و در وزن چهارم احمد ظفري ودر وزن ششم  شاهرخ رحيم پور  که از بسيجيان پايگاه مقاومت بسيج شهدا شهر اردل بودند موفق به کسب مقام اول و راهيابي به مسابقات کشوري شدند و همچنين در وزن دوم مهدي ريسي وزن نهم مرتضي خسروي مقام هاي دوم را دريافت کردند و جواد احمدي در وزن دهم نيز مقام سوم را کسب نمود.

 

 

اهداء لوح سپاس از طرف اعضای محترم شورا و شهردار شهر اردل به ریاست محترم کتابخانه شهرستان اردل

باسمه تعالی

              "ویجزی الذین احسنوا بالحسنی"

مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده­ی کسانی قرار داده که با عمل خالصانه­ی خویش در مسیر خشنودی و رضایت مردم گام بر می­دارد. (امام خامنه­ ای)

 برادر ارجمند جناب آقای انصاری

به شکرانه­ ی توفیق و به پاسداشت همت وثیق حضرت­عالی در مدیریت صادقانه، خالصانه و متواضعانه که حسن خلق، تعامل سازنده با همکاران، درک بالا  نسبت  به مسائل فرهنگی، خلاقیت، نوآوری، جدیت و قاطعیت در امور را دربر داشته است و شور شیرین خاطرات تلاشهای صادقانه­ی شما همواره  در این پست  در جای­جای آن اثر قدم­های پشتکار و همت شما بر آن موج می­زند به یادگار خواهد ماند و این باقیات صالحات چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای شما خواهد بود که "بقیة الله خیرٌ لکم"

 امیدواریم با توکل به خداوند منان و  توسل به اهل بیت عصمت و طهارت در همه عرصه­های زندگی مشحون از عطر خوش­نواز ولایت مطلقه فقیه باشید و به عنوان نیروی خدمتگزار برای تعالی جمهوری اسلامی ایران، گام­های مستحکم و مستمری را بردارید و عاقبت بخیری که آرزوی دیرینه همه انبیا و اولیا و صلحای ما بود قرین زندگی پرنورتان باشد.

 

تقدیر و تشکر اعضای محترم شورا و شهردار شهر اردل از ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری شهر اردل شورای محترم و شهردار شهر اردل  با ارسال لوح تقدیر از خدمات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  تجلیل نمود.

در قسمتی از این تقدیرنامه آمده است:

جناب آقای همتی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل

بی شک تلاش های شما در مسیر اعتلای فرهنگی  که در جای جای ای شهر   اثر از قدم های استوار و همت بلندتان دارد، باقیات صالحاتی است که نزد پروردگار متعالی محفوظ می ماند. به پاس تمام دلسوزی ها و مجاهدت هایی که در عرصه فرهنگی داشته اید، از زحمات ارزنده جنابعالی تقدیر و تشکر می نمایم.

صفحه8 از16

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی