اخبار شهرداری

اخبار شهرداری (226)

اخبار شهرداری اردل

همایش روز اردل

روزی برای گذار بر تاریخ و فرهنگ و مفاخر دیاری کهن

یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397

چند سالی است که در راستای معرفی تاریخ و فرهنگ ، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری ، جلوگیری از مهجور ماندن میراث  معنوی و استحاله فرهنگی و آشنایی نسل جوان و نوجوان با سبقه ی تاریخی و فرهنگی شهر ها ، این دست همایش ها به نام " روز شهر" به پیشنهاد شورای عالی فرهنگ عمومی کشور به تولیت شورای شهر و شهرداریها در اقصی نقاط کشور برگزار و مورد استقبال بی نظیر شهروندان و گردشگران مواجه می شود.

از دلایل انتخاب روز اردل در تقویم اردیبهشت میتوان از زیبایی بی نظیر و طبیعت خاص شهر و منطقه در این ماه ، قرابت نام تاریخی اردل در متون تاریخی ( اردی بهشت آباد یا اردل بهشت آباد) ، سالروز دیدار تاریخی جمعی از بزرگان و پیشگامان انقلاب اسلامی اردل با امام خمینی (ره) در ۸ اردیبهشت سال ۵۸ در مدرسه علوی
 
از آنجاییکه فرصت برگزاری چنین همایشها نیاز به روز تعطیل رسمی دارد ، این همایش هر سال در اولین جمعه اردیبهشت ماه هر سال - در صورت مساعد بودن شرایط جوی - برگزار خواهد شد.
دومین همایش شهروندی روز اردل در همین راستا و در جهت تعمیق هنجارها و ارزشهای اسلامی ، ایرانی و قومی ، همدلی و مودت بین شهروندان و... به همت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم ، اهتمام شهروندان علاقمند و دبیرخانه همایش با "شعار مشارکت عمومی = توسعه شهری" در شرف برگزاری است.
   
   ????شعار امسال همایش از طرف دبیرخانه  "مشارکت عمومی  مبنای توسعه شهری"  انتخاب گردید . تا ان شاا..‌ با همیّت و حمایت مسئولان و همراهی و همدلی شهروندان ، شاهد تحولاتی در زمینه عملی شدن این شعار باشیم.
 
    ????دبیرخانه همایش با ترکیب اعضای شورای اسلامی ، شهردار و چند تن از فعالان فرهنگی ، اجتماعی تشکیل و طی جلسات متعدد در قالب کمیته های مختلف در حال پیگیری و ایجاد تمهیدات برگزاری این همایش است.
   
   ????برگزاری همایش علاوه بر تبیین  اهداف محوری و تعریف شده توسط مجریان و سخنرانان ، در جهت نشاط آفرینی اجتماعی ، همدلی و مودت شهروندان و پرداختن به مسائل فرهنگی و هنری با محوریت  آداب و سنن بختیاری  مورد علاقه مخاطبان برگزار و همزمان با رویکردی اجتماعی شهروندان را در خانواده ی بزرگ شهروندی در ساعاتی خاطره انگیز دور هم  جمع خواهد کرد . ضمن اینکه این نوع همایش ها خود فرصت گردشگری برای علاقمندان محسوب می شوند.
   
     ????هر سال در این همایش از شهروندان نخبه علمی و دانشگاهی ، ورزشی ، ایثار و شهادت ، فرهنگی و هنری و اجتماعی و... تجلیل بعمل می آید. برپایی نمایشگاه و غرفه ها با محوریت سوغات و صنایع دستی ، اغذیه ، پوشاک بختیاری و... از فعالیتهای جنبی این همایش هستند.
  
    ????دومین همایش روز اردل ، در روز دوازدهم  اردیبهشت ماه سال جاری راس ساعت ۳ بعد از ظهر در پارک کوهستانی دزپارت برگزار خواهد شد.
    ????از کلیه شهروندان شهر و شهرستان ، هم استانی ها و کلیه علاقمندان به رویدادهای فرهنگی، اجتماعی در سراسر کشور جهت حضور در این برنامه مفرح فرهنگی دعوت بعمل می آوریم.
 
لینک کانال تلگرام شهرداری اردل
@Shaari_Ardal

سخن شهردار در رابطه با خیر مقدم گویی استاندار محترم  به شهر اردل

 

 

photo 2017 12 24 00 55 49

بسمه تعالی

مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد        هدهد خوش خبر از طرف سبا باز آمد

«بار دیگر شمیم دلنواز علمداران خدمت از آنسوی مرزهای ایثاروجهاد خداپسندانه به مشام می رسد»

برادر ارجمند جناب آقای عباسی، آوای تلاشگری، قانون مداری، دین شناسی و انقلاب محوری شما، پیش از حضور گرم شما، شعله بر جان ما کشیده است. و جای بسی خرسندی است که مردم بخت سوخته اردل ، سیمای حامیان خود را از دور می شناسند و با شور و هیجان وصف ناپذیری قدوم مبارک شما را لحظه شماری می کنند.

امید است، حضور جنابعالی به عنوان سکان دار این استان، فتح بابی برای رفع موانع و کاستی ها و همچنین تسریع در رشد و توسعه همه جانبه استان و بویژه شهرستان تاریخ ساز اردل شود.

ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت انتصاب مدبرانه جنابعالی، از یگانه خالق هستی طلب توفیق و سرافرازی را برای شما در همه عرصه ها خواستاریم،

سفر استاندار چهارمحال و بختیاری به شهراردل

 

???? مهندس اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری به همراه دکتر علی کاظمی نماینده شهرستانهای اردل ؛ فارسان ؛ کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل استان به شهرستان اردل سفر کرد.  

???? ایشان در ابتدای سفر مورد استقبال مردم شهید پرور شهرستان اردل و همچنین شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی و مدیران و مسئولین قرار گرفتند. سپس با حضور در گلزار شهدای شهر اردل با اهدای
گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

♻️ جلسه شورای اداری شهرستان و شورای برنامه ریزی و توسعه استان  به ریاست استاندار چهار محال و بختیاری و با حضور دکتر علی کاظمی نماینده شهرستانهای اردل ؛ فارسان ؛ کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامیو شهردار محترم و همچنین اعضای محترم شورای اسلامی شهر اردل  و مدیران کل استانی و مسؤلین شهرستان در فرمانداری شهرستان اردل برگزار شد.
????بازدید از جاده مواصلاتی اردل _ دوپلان (گورمیزه) ؛ مجتمع آبرسانی خدر زنده جهت آبرسانی به روستاهای شیخ محمود ؛ ۱۲ امام ؛ سرچاه و دهکهنه ؛ پروژه کشاورزی ۱۲ امام و سرچاه از برنامه های ایشان بود.

???? همچنین دیدار مردمی و بررسی مشکلات مردم از دیگر برنامه های امروز بود.

 

سخن شهردار

نوشته شده توسط منتشر شده در اخبار شهرداری

photo 2017 12 03 00 53 58

 

سخن شهردار
 و حولولاقوه الا بالله العلی العظیم
شهروندان فهیم و نجیب شهر اردل
سلام علیکم
اینک که در آستانه آغاز فصلی دیگر از فعالیت و تلاش برای سازندگی ورود به پنجمین دوره شروع به کار شورای اسلامی شهر اردل قرار گرفته ایم و فرصت خدمتگذاری برای ما فراهم شده ضمن قدردانی از خانواده شهدا ، استاندار محترم جناب اقای عباسی ،معاونت محترم عمرانی استانداری جناب اقای امیری ،مدیر کل محترم دفتر امور شهری جناب اقای اسلامی و فرماندار محترم جناب اقای نوذری و مدیران شهرستان  بر خود واجب میدانم تجدید پیمان با مردم شریف و قدرشناس و آگاه شهر اردل ،از مساعدت و بذل توجه اعضا ی محترم پنجمین دوره ی شورای اسلامی  که در انتخاب حقیر نقش بسزایی داشته اند تشکر و قدر دانی نمایم.
اینک که خداوند فرصت خدمت گذاری را برای ما فراهم نموده بدون شک بار سنگین مسئولیت خدمت و همت به تنهایی به سر منزل مقصد نمیرسد و تمامی اعضای پنج نفره منتخب شورا به نوبه ی خود در ترسیم و نگارش  نقشه چهار ساله سهیم بوده و با همدلی و اتحاد و یکپارچگی می توانند بر مصائب و مشکلات فائق آمده و از فرصت بدست آمده بهره کافی را برد و آنچه لایق شهر عزیز مان است ، عملی و متجلی نمایم . اینجانب از تمامی صاحب نظران ،معتمدین ، بازاریان گرانقدر و جوانان پر شور و آگاه شهرم دعوت می نمایم ما را در دستیابی به مطلوب های مورد نظر در عمران و آبادانی شهر با هر ایده و فکر و نظر یا طرح برنامه ای جهت پیشبرد منافع مردم، راهنمایی کنند و چراغ راهمان باشند.
زمان رقابت ها به پایان رسیده و اکنون موسم رفاقت و رقابت در خدمت است . تلاش کنیم تا با پرهیز از حواشی که نتیجه ای جز فرصت سوزی و تقلیل توان و تلاش و ضربه و ضرر به پتانسیل های شهری ندارد عزم خود را برای خدمت و همت مضاعف سازیم . در تمامی احوال منافع عمومی شهروندان ، همگرایی و قانون را سر لوحه علم و عمل خود قرار دهیم .
شهر اردل شهری پر نشاط و توسعه یافته را از درگاه ایزدمنان مسئلت می نمایم.

نشست شهردار شهر اردل آقای مهندس اسماعیلی زاده با ریاست محترم تامین اجتماعی و هیئت همراه در

شهرداری اردل

 

 

index

 

شهادت امام حسن عسگری تسلیت باد

شهادت امام حسن عسگری خدمت فرزند داغدارش حضرت مهدی علیهما السلام و همه شیعیان تسلیت باد.

صفحه2 از17

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی