اخبار شهرداری

اخبار شهرداری (215)

اخبار شهرداری اردل

شهرداری اردل در راستای حفظ و نگهداری و همچنین توسعه زیر ساختهای فضای سبز شهری با توجه به نوسانات شدید نزولات جوی در چند سال اخیر با هدف جمع آوری و ذخیره منابع آبی چشمه های
شهرداری و قنات خیریه طی سال جاری ساخت منبع ذخیره آب با حجم 1000متر مکعب را در اولویت کاری خود قرار داده و هم اکنون پروژه در حال اجرا می باشد

همایش روز اردل

روزی برای گذار بر تاریخ و فرهنگ و مفاخر دیاری کهن

یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397

چند سالی است که در راستای معرفی تاریخ و فرهنگ ، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری ، جلوگیری از مهجور ماندن میراث  معنوی و استحاله فرهنگی و آشنایی نسل جوان و نوجوان با سبقه ی تاریخی و فرهنگی شهر ها ، این دست همایش ها به نام " روز شهر" به پیشنهاد شورای عالی فرهنگ عمومی کشور به تولیت شورای شهر و شهرداریها در اقصی نقاط کشور برگزار و مورد استقبال بی نظیر شهروندان و گردشگران مواجه می شود.

از دلایل انتخاب روز اردل در تقویم اردیبهشت میتوان از زیبایی بی نظیر و طبیعت خاص شهر و منطقه در این ماه ، قرابت نام تاریخی اردل در متون تاریخی ( اردی بهشت آباد یا اردل بهشت آباد) ، سالروز دیدار تاریخی جمعی از بزرگان و پیشگامان انقلاب اسلامی اردل با امام خمینی (ره) در ۸ اردیبهشت سال ۵۸ در مدرسه علوی
 
از آنجاییکه فرصت برگزاری چنین همایشها نیاز به روز تعطیل رسمی دارد ، این همایش هر سال در اولین جمعه اردیبهشت ماه هر سال - در صورت مساعد بودن شرایط جوی - برگزار خواهد شد.
دومین همایش شهروندی روز اردل در همین راستا و در جهت تعمیق هنجارها و ارزشهای اسلامی ، ایرانی و قومی ، همدلی و مودت بین شهروندان و... به همت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم ، اهتمام شهروندان علاقمند و دبیرخانه همایش با "شعار مشارکت عمومی = توسعه شهری" در شرف برگزاری است.
   
   ????شعار امسال همایش از طرف دبیرخانه  "مشارکت عمومی  مبنای توسعه شهری"  انتخاب گردید . تا ان شاا..‌ با همیّت و حمایت مسئولان و همراهی و همدلی شهروندان ، شاهد تحولاتی در زمینه عملی شدن این شعار باشیم.
 
    ????دبیرخانه همایش با ترکیب اعضای شورای اسلامی ، شهردار و چند تن از فعالان فرهنگی ، اجتماعی تشکیل و طی جلسات متعدد در قالب کمیته های مختلف در حال پیگیری و ایجاد تمهیدات برگزاری این همایش است.
   
   ????برگزاری همایش علاوه بر تبیین  اهداف محوری و تعریف شده توسط مجریان و سخنرانان ، در جهت نشاط آفرینی اجتماعی ، همدلی و مودت شهروندان و پرداختن به مسائل فرهنگی و هنری با محوریت  آداب و سنن بختیاری  مورد علاقه مخاطبان برگزار و همزمان با رویکردی اجتماعی شهروندان را در خانواده ی بزرگ شهروندی در ساعاتی خاطره انگیز دور هم  جمع خواهد کرد . ضمن اینکه این نوع همایش ها خود فرصت گردشگری برای علاقمندان محسوب می شوند.
   
     ????هر سال در این همایش از شهروندان نخبه علمی و دانشگاهی ، ورزشی ، ایثار و شهادت ، فرهنگی و هنری و اجتماعی و... تجلیل بعمل می آید. برپایی نمایشگاه و غرفه ها با محوریت سوغات و صنایع دستی ، اغذیه ، پوشاک بختیاری و... از فعالیتهای جنبی این همایش هستند.
  
    ????دومین همایش روز اردل ، در روز دوازدهم  اردیبهشت ماه سال جاری راس ساعت ۳ بعد از ظهر در پارک کوهستانی دزپارت برگزار خواهد شد.
    ????از کلیه شهروندان شهر و شهرستان ، هم استانی ها و کلیه علاقمندان به رویدادهای فرهنگی، اجتماعی در سراسر کشور جهت حضور در این برنامه مفرح فرهنگی دعوت بعمل می آوریم.
 
لینک کانال تلگرام شهرداری اردل
@Shaari_Ardal

سخن شهردار در رابطه با خیر مقدم گویی استاندار محترم  به شهر اردل

 

 

photo 2017 12 24 00 55 49

بسمه تعالی

مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد        هدهد خوش خبر از طرف سبا باز آمد

«بار دیگر شمیم دلنواز علمداران خدمت از آنسوی مرزهای ایثاروجهاد خداپسندانه به مشام می رسد»

برادر ارجمند جناب آقای عباسی، آوای تلاشگری، قانون مداری، دین شناسی و انقلاب محوری شما، پیش از حضور گرم شما، شعله بر جان ما کشیده است. و جای بسی خرسندی است که مردم بخت سوخته اردل ، سیمای حامیان خود را از دور می شناسند و با شور و هیجان وصف ناپذیری قدوم مبارک شما را لحظه شماری می کنند.

امید است، حضور جنابعالی به عنوان سکان دار این استان، فتح بابی برای رفع موانع و کاستی ها و همچنین تسریع در رشد و توسعه همه جانبه استان و بویژه شهرستان تاریخ ساز اردل شود.

ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت انتصاب مدبرانه جنابعالی، از یگانه خالق هستی طلب توفیق و سرافرازی را برای شما در همه عرصه ها خواستاریم،

سفر استاندار چهارمحال و بختیاری به شهراردل

 

???? مهندس اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری به همراه دکتر علی کاظمی نماینده شهرستانهای اردل ؛ فارسان ؛ کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران کل استان به شهرستان اردل سفر کرد.  

???? ایشان در ابتدای سفر مورد استقبال مردم شهید پرور شهرستان اردل و همچنین شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی و مدیران و مسئولین قرار گرفتند. سپس با حضور در گلزار شهدای شهر اردل با اهدای
گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

♻️ جلسه شورای اداری شهرستان و شورای برنامه ریزی و توسعه استان  به ریاست استاندار چهار محال و بختیاری و با حضور دکتر علی کاظمی نماینده شهرستانهای اردل ؛ فارسان ؛ کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامیو شهردار محترم و همچنین اعضای محترم شورای اسلامی شهر اردل  و مدیران کل استانی و مسؤلین شهرستان در فرمانداری شهرستان اردل برگزار شد.
????بازدید از جاده مواصلاتی اردل _ دوپلان (گورمیزه) ؛ مجتمع آبرسانی خدر زنده جهت آبرسانی به روستاهای شیخ محمود ؛ ۱۲ امام ؛ سرچاه و دهکهنه ؛ پروژه کشاورزی ۱۲ امام و سرچاه از برنامه های ایشان بود.

???? همچنین دیدار مردمی و بررسی مشکلات مردم از دیگر برنامه های امروز بود.

 

صفحه1 از16

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی