اردل در تکاپوی برگزاری دومین همایش شهروندی روز اردل

  • یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397
  • نوشته شده توسط 
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

چند سالی است که در راستای معرفی تاریخ و فرهنگ ، ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری ، جلوگیری از مهجور ماندن میراث  معنوی و استحاله فرهنگی و آشنایی نسل جوان و نوجوان با سبقه ی تاریخی و فرهنگی شهر ها ، این دست همایش ها به نام " روز شهر" به پیشنهاد شورای عالی فرهنگ عمومی کشور به تولیت شورای شهر و شهرداریها در اقصی نقاط کشور برگزار و مورد استقبال بی نظیر شهروندان و گردشگران مواجه می شود.

از دلایل انتخاب روز اردل در تقویم اردیبهشت میتوان از زیبایی بی نظیر و طبیعت خاص شهر و منطقه در این ماه ، قرابت نام تاریخی اردل در متون تاریخی ( اردی بهشت آباد یا اردل بهشت آباد) ، سالروز دیدار تاریخی جمعی از بزرگان و پیشگامان انقلاب اسلامی اردل با امام خمینی (ره) در ۸ اردیبهشت سال ۵۸ در مدرسه علوی
 
از آنجاییکه فرصت برگزاری چنین همایشها نیاز به روز تعطیل رسمی دارد ، این همایش هر سال در اولین جمعه اردیبهشت ماه هر سال - در صورت مساعد بودن شرایط جوی - برگزار خواهد شد.
دومین همایش شهروندی روز اردل در همین راستا و در جهت تعمیق هنجارها و ارزشهای اسلامی ، ایرانی و قومی ، همدلی و مودت بین شهروندان و... به همت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم ، اهتمام شهروندان علاقمند و دبیرخانه همایش با "شعار مشارکت عمومی = توسعه شهری" در شرف برگزاری است.
   
   ????شعار امسال همایش از طرف دبیرخانه  "مشارکت عمومی  مبنای توسعه شهری"  انتخاب گردید . تا ان شاا..‌ با همیّت و حمایت مسئولان و همراهی و همدلی شهروندان ، شاهد تحولاتی در زمینه عملی شدن این شعار باشیم.
 
    ????دبیرخانه همایش با ترکیب اعضای شورای اسلامی ، شهردار و چند تن از فعالان فرهنگی ، اجتماعی تشکیل و طی جلسات متعدد در قالب کمیته های مختلف در حال پیگیری و ایجاد تمهیدات برگزاری این همایش است.
   
   ????برگزاری همایش علاوه بر تبیین  اهداف محوری و تعریف شده توسط مجریان و سخنرانان ، در جهت نشاط آفرینی اجتماعی ، همدلی و مودت شهروندان و پرداختن به مسائل فرهنگی و هنری با محوریت  آداب و سنن بختیاری  مورد علاقه مخاطبان برگزار و همزمان با رویکردی اجتماعی شهروندان را در خانواده ی بزرگ شهروندی در ساعاتی خاطره انگیز دور هم  جمع خواهد کرد . ضمن اینکه این نوع همایش ها خود فرصت گردشگری برای علاقمندان محسوب می شوند.
   
     ????هر سال در این همایش از شهروندان نخبه علمی و دانشگاهی ، ورزشی ، ایثار و شهادت ، فرهنگی و هنری و اجتماعی و... تجلیل بعمل می آید. برپایی نمایشگاه و غرفه ها با محوریت سوغات و صنایع دستی ، اغذیه ، پوشاک بختیاری و... از فعالیتهای جنبی این همایش هستند.
  
    ????دومین همایش روز اردل ، در روز دوازدهم  اردیبهشت ماه سال جاری راس ساعت ۳ بعد از ظهر در پارک کوهستانی دزپارت برگزار خواهد شد.
    ????از کلیه شهروندان شهر و شهرستان ، هم استانی ها و کلیه علاقمندان به رویدادهای فرهنگی، اجتماعی در سراسر کشور جهت حضور در این برنامه مفرح فرهنگی دعوت بعمل می آوریم.
 
لینک کانال تلگرام شهرداری اردل
@Shaari_Ardal
761 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در اخبار شهرداری
کد خبر: 747
پشتیبانی

شهرداری

وب سایت: www.ardal-sh.ir/

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

آخرین ویژه

اطلاعات تماس

تلفن : 03834342021

فاکس :03834342493

ایمیل:Info@ardal-sh.ir  

نشانی :چهارمحال و بختیاری - شهرستان اردل - خیابان شهرداری

حالت های رنگی